CE TRAVEL
Naši biometrični potni listi so med najbolj zaščitenimi na svetu.
VečIščete kakovostne rešitve in zanesljivega partnerja?
Kartica voznika identificira voznika in zagotavlja, da so podatki o opravljeni vožnji, ki se zapisujejo na enoti, skladni z identiteto voznika in da zapisuje vsako aktivnost voznika.
Kartica zapisuje povprečno 28 dni voznikove aktivnosti. Povprečje predstavlja zapis približno 93 voznikovih aktivnosti dnevno. Če dejansko število voznikovih aktivnosti preseže povprečno število voznikovih aktivnosti dnevno (93), bo to pomenilo, da bo shranjenih manj kot 28 dni aktivnosti. Če se število dnevnih aktivnosti zmanjša, se bo število shranjenih dni povečalo.
Voznik ima lahko samo eno veljavno kartico. Na kartici so: slika in podpis voznika ter naslednji podatki: priimek in ime, datum rojstva, številka vozniškega dovoljenja, številka kartice, fotografija, skeniran podpis in naslov stalnega prebivališča.
Kartica voznika je veljavna pet let.
Voznik, ki ima vozniško dovoljenje vsaj kategorije B in običajno prebivališče v Republiki Sloveniji.
Če voznik izkaže, da dela za podjetje, registrirano v Sloveniji, in da v njegovi državi še ni vzpostavljen sistem digitalnega tahografa, lahko zaprosi za kartico voznika v Sloveniji, čeprav nima stalnega prebivališča v Republiki Sloveniji.
Najlažje je, če vlogo za kartico izpolnite in podpišete, nato pa nam jo posreduje vaš delodajalec. Delodajalec bo vlogo skupaj s prilogami in z dokazilom o plačilu poslal ali prinesel na CETIS. Kartico je treba plačati ob vložitvi zahtevka.
Vlogo je treba oddati na posebnem obrazcu, ki ga lahko brezplačno natisnete z naše spletne strani ali kupite v pisarni izdajatelja (cena obrazca vloge je 0,42 EUR brez DDV oziroma 0,51 EUR z DDV). Če boste vlogo natisnili sami, priporočamo uporabo barvnega tiskalnika višje kakovosti. Zaradi strojne obdelave vlog moramo namreč kopije in slabo berljive vloge zavrniti.
Vlogo izpolnite, nanjo prilepite svojo barvno fotografijo in jo podpišite. K vlogi morate priložiti kopijo obeh strani vozniškega dovoljenja in osebne izkaznice ali podatkovne strani potnega lista. Na vlogi označite, ali želite kartico prejeti osebno ali po pošti, in nanjo napišite naslov pooblaščenca (lahko tudi delodajalčevega), na katerega naj se vam kartico pošlje, če izberete to možnost.
Kartico se vroča osebno prejemniku ali osebi, ki je za to pisno pooblaščena. Če ob vročanju prejemnika ni, prejme obvestilo, da lahko kartico prevzame na pošti v petnajstih dneh. Če kartice v omenjenem roku ne prevzame, jo pošta vrne izdajatelju, ta pa jo po treh mesecih uniči.
Podaljšanje kartice voznika
15 dni pred potekom veljavnosti kartice voznika ste po zakonu dolžni oddati vlogo za podaljšanje, in sicer izpolnite Vlogo za kartico voznika in na vlogi označite možnost »podaljšanje«.
Potrebujete kartico voznika in kartico podjetja – enako kot v primeru podjetja, le da namesto izpiska iz sodnega registra pošljete kopijo izpiska iz Poslovnega registra Slovenije (AJPES) ter podatke o pooblaščeni osebi, kopijo osebnega dokumenta pooblaščene osebe in potrdilo o plačilu.
Ne. Voznik ima lahko samo eno veljavno kartico, ne glede na to, v kateri državi je bila izdana.
Kartica za digitalni tahograf (G1):
Kartica za pametni tahograf (G2):
Kartica za pametni tahograf (G2V2):
Kartica voznika velja največ pet let. Rok veljavnosti kartice, ki je izdana v zameno za izgubljeno ali ukradeno kartico ali kartico, ki ni delovala pravilno, je enak, kot je bila veljavnost kartice, ki je bila zamenjana, razen če je prišlo do zamenjave kartice manj kot tri mesece pred potekom njene veljavnosti; v tem primeru je veljavnost zamenjane kartice 5 let.
Lahko. Podatke je mogoče prikazati na zaslonu tahografa, natisniti ali pa prenesti s kartico podjetja, preizkuševališča ali nadzornega organa.
Da. Izdajatelj kartic ima shranjene podatke o vseh izdanih, veljavnih in neveljavnih karticah. Ti podatki so v sistemu Tachonet dostopni vsem pooblaščenim nadzornim organom EU in AETR.